האם לדעתכם חל שיפור בישוב מאז נבחר יורם שמעון לראשות המועצה המקומית?
  בטח. מן הקצה אל הקצה
  כן, אבל בקטנה
  אולי, לא ממש
  שינוי לרעה
  
הצג תוצאות
אם ברצונכם להישאר קרוב להורים, אך מחירי הדיור במבשרת גבוהים במיוחד, באיזה מקום באזור הייתם בוחרים לשכור/לרכוש דירה?
  יישובי מטה יהודה כגון מסילת ציון ואשתאול
  אבו גוש
  שכונת רמות בירושלים
  רמת רזיאל
  
הצג תוצאות
עשו לייק לעמוד של זמן מבשרת ותצטרפו למאות חברינו. מחכים לכם    *הצביעו לסקר של "זמן מבשרת" האם צריך להפוך את מבשרת ציון לעיר ואם בישראל    *אתר זמן מבשרת עדכונים שוטפים לאורך כל היום    *
אחד על אחד
עוד בערוץ אחד על אחד
אחד על אחד עם יניב רפאל
אחד על אחד עם ורדה  לוי
אחד על אחד עם רוני שיוביץ
אחד על אחד עם דודי כרמלי
בן 61, נשוי + 4, נולד בבגדד וגר במבשרת מאז שהוא זוכר את עצמו ● מבוני ירושלים והארץ ● שם חברת הבניה שבבעלותו מורכב מראשי התיבות של שלושה מילדיו ● ראש הממשלה בעבר, משה שרת ז"ל, החליף את שם משפחתה של אימו מחפצדי לכרמלי ● מעריץ את שר החינוך מאז הביקור שלו במבשרת לפני שבוע ● למרות הביקורת הרבה שיש לו על הנעשה ביישוב לא יחליף אותו עבור שום הון שבעולם ● ולאחרונה חווה בתאילנד חוויה מיוחדת, ממש לא מה שאתם חושבים
23/06/2011 14:16:04


דודי כרמלי. (איירה: מירב שלום)


מיכאל נחמן


ילדות
"נולדתי בבגדד, משם עלינו לארץ בהיותי בן ארבעה חודשים. כשהגענו לארץ בשנת  1950, כמו רבים מיוצאי כורדיסטן מיקמו אותנו במעברת הקסטל. היום במבט לאחור התנאים היו קשים מאוד, אפילו בהמות לא הייתי מגדל בצריפי הפח שהיו כבשנים בקיץ ומקררים בחורף. לא היו שירותים ואמבטיה, והדבר אותו אני זוכר בבירור הייתה הברזייה המשותפת. 

בשנת 1956 עברנו ל'שיכונים החדשים' במעוז ציון ב', ואני מדבר על בית של 32 מ"ר. זה כבר היה שדרוג מהקצה אל הקצה. אמנם לא היו כבישים ומים זורמים היו, אבל רק קרים. עם הזמן כל אחד דאג לעצמו לתוספות בנייה ולחיבור לרשת החשמל.

גם האוטובוס גילה לפתע את קיומנו ונחסך מאיתנו התענוג המפוקפק של צעידה בת קילומטר וחצי לתחנה הקרובה. המרקם החברתי בקסטל, בדומה להיום, היה שבמעוז ציון א' התגוררו ותיקי העולים מכורדיסטאן, ואילו היכן שאנחנו התגוררנו במעוז ציון ב' היישוב היה פחות הומוגני והיו גם מרוקאים, אלג'ירים ופרסים. 

בהשוואה להיום השכנות והאחווה היו הרבה יותר בולטים, אנשים נהגו לבקר אחד אצל השני ולהיות ביחד בעיתות שמחה וצער. היום, מבלי להיגרר להכללות, יש הרבה קינאה, צרות עין וביקורתיות, ואפשר לומר שעברנו את עידן התמימות. היחסים עם מבשרת ירושלים שהייתה מורכבת מעולים מצפון אפריקה היו די מורכבים בימים הראשונים וזה היה מאוד בולט לעין שאנשי הקסטל היו אנשי עבודה, יצרנים ומאוד חרוצים שלא נרתעו מעבודה קשה".

כרמלי
"שם המשפחה המקורי שלנו הוא חפצדי. בשנת 1953 אימי עבדה אצל משה שרת שהיה ראש הממשלה באותם ימים. בהתחלה היא עבדה בניקיון, אבל לאחר שהתוודעו לבישוליה הנפלאים ששמם יצא לפניה היא הפכה להיות הטבחית של הבית. ראש הממשלה שרת שהיה קנאי לשפה העברית אמר לה 'את עכשיו חיה במדינת ישראל ואת צריכה שם עברי', ואז הוא שינה לה את השם הפרטי מסברייה לשרה, ואת שם המשפחה מחפצדי לכרמלי".

ש.ח.ן כרמלי
"שם החברה שבבעלותי הוא ראשי תיבות של שלושה מארבעת ילדיי - שרון, חיים ונעמה.כשבתי הקטנה שירה נולדה השם כבר היה קיים. אם נחזור לעבר, אחרי מלחמת יום הכיפורים הייתה תקופה של שפל מוראלי ותעסוקתי, כך שחזרתי לעסוק באינסטלציה לאחר תקופה בה הייתי נהג משאית. 

לאחר שנרשמתי כקבלן אינסטלציה החלה בעצם החברה להתפתח, ואט אט נחשפתי לתחומים רבים בעבודות תשתית ופיתוח. במרוצת השנים עבדתי רבות עם משרד הביטחון בפרויקטים רגישים לאורכה ולרוחבה של המדינה, ומלבד העבודות במגזר הביטחוני היו לנו פרויקטים ציבוריים רבים כמו מערכות ביוב עירוניות וכיוצא בזה. 

גם בנמל תל אביב החדש ביצענו עבודות תשתית ופיתוח נרחבות, ועד היום כשאני מגיע לשם אני מרגיש סיפוק רב מהתוצאה. כיום שני בניי עובדים עימי כשלכל אחד חלוקת תפקידים מוגדרת, והיכולת לדעת לכבד את הילדים וגם את העובדים זה המפתח והערובה להצלחת העסק. כמו בכל בית ועסק ישנם ויכוחים, אבל אנחנו לא נותנים להם לגלוש ותמיד דואגים למצוא נוסחה משותפת. טעויות הן נחלת כולנו, גדולים כקטנים, כך שאני תמיד קשוב לשמוע דעות אחרות, אפילו אם בסופו של דבר אני מחליט אחרת".

 אינסטלציה
"כמו רוב בני הקסטל, למדתי גם אני בבית הספר 'אריאל', שם למדתי עד כיתה ח'. לאחר מכן פניתי לכיוון המקצועי ולמדתי את מקצוע ה'הייטק' של אותם ימים - האינסטלציה. למדתי וגם עבדתי בחברת 'חרות' עד גיוסי לצה"ל. עד היום לימודי האינסטלציה והידע שרכשתי משמשים אותי רבות, גם כשאני נדרש לתיקונים קלים בבית וגם בפרויקטים מורכבים אותם מבצעת החברה".

זילפה
"רעייתי וחברתי הטובה ביותר. אומרים שמאחורי כל גבר מצליח ניצבת אישה, וזה מאוד נכון גם לגביי. זילפה היא הטורבו של המשפחה".

חינוך
"הייתי לפני מספר ימים בכנס של שר החינוך גדעון סער ביישוב, ובשורה התחתונה בתור אדם שנושא החינוך בראש מעייניו, אין לי ספק שהשר הנוכחי מספק את הסחורה. מצאה חן בעיני הגישה המאוד פתוחה, הפשטות וההיצמדות לאופי היהודי של המדינה. היו בעבר שרי חינוך שפעלו במגמה הפוכה, לנתק את הזהות היהודית מהתלמיד, וגדעון סער ללא ספק הולך בדרכו של שר החינוך ז"ל זבולון המר שהעמיק זהות זו".

מבשרת ציון
"למרות שאני רחוק מאוד מהרגשת קיפוח, אין מילה אחרת שיכולה לתאר את ההבדלים בין רמת התשתיות בשכונות החדשות לאלה שבקסטל ובמבשרת הוותיקה. מאוד חורה לי העובדה שעד היום נבחרי הציבור שרבים מהם באו משכונות אלה, ואני מדבר גם על ראשי וחברי מועצה, לא פעלו בנחישות על מנת לקדם ולהשוות את החזות  ואת רמת התשתיות. לעיתים כשעוברים את הגשר יש הרגשה שאתה עובר לטריטוריה שונה ונחשלת. 

תשתיות המים והחשמל הינן בנות 50 שנה והתחזוקה השוטפת היא בשיטה של טלאים על גבי טלאים. לגבי נבחרי הציבור, אני אומר בפה מלא וללא כחל וסרק שרובם המכריע דואג אך ורק לטובתם האישית ולקידום אינטרסים צרים. אין כאן מנהיגות עם חזון ואומץ שתשנה את פני היישוב ותצעידו לעבר עתיד טוב יותר. תחת אפם של ראש המועצה והיועץ המשפטי בודדים השתלטו על קרקעות ציבוריות, ואין פוצה ואין מצפצף, וכל זאת בגיבוי ובקריצה של הנוגעים בדבר. 

אנחנו צריכים לפקוח את העיניים ולראות כיצד יישובים אחרים מתנהלים ולהעתיק מהם את הדברים החיובים. במצב הנוכחי אני אומר בצער רב שסיפוח לירושלים הוא הפיתרון הכי פחות  גרוע, אלא אם כן תושבי מבשרת שצריכים להסיק את המסקנות יעשו מעשה וייקחו את גורלם בידיהם. למרות כל זאת מבשרת היא הבית שלי לטוב ולרע, ואין לי שום כוונה לנטוש את הספינה למרות שהיא בינתיים תקועה ולא מגיעה לשום מקום".

קניון הראל
"אני מאוד שמח שיש במבשרת קניון, אם כי בהחלט אשמח לעוד אחד בצידו השני של היישוב, כלומר בקסטל".

כביש מס' 1
"כקבלן המלווה תהליכים תכנוניים שונים במשעולי הבירוקרטיה ומכיר אותה בצורה  מעמיקה, אין לי ספק שההפגנות והרעש התקשורתי היו צריכים להתקיים בשלבים הרבה יותר מוקדמים, בזמן שהתוכניות הופקדו ולא לאחר מעשה, כשהן כבר אושרו. אף על פי כן איני חושב שהמצב אבוד לחלוטין, ותמיד יש דרך לעשות ולהפעיל לחץ, אם כי המצב אינו מזהיר במיוחד".

תאילנד
"לאחרונה חזרתי מביקור בתאילנד, וחוץ מהחופים הקסומים והשלווים, שלא לדבר על הנופים המרהיבים במשולש הזהב. חוויתי בביקור הנוכחי חוויה מרגשת ויוצאת דופן. היה זה מאוד מרגש  ופורט על נימי הלב לחוות תפילה ספרדית ירושלמית של חזן עיראקי בבנגקוק, במקום בו ניתנת לישראלים אפשרות לבלות שבת, לסעוד ארוחה כשרה ולהתפלל בציבור. זוהי יוזמה של איש עסקים עשיר שרוצה לתת למטיילים הצעירים קצת טעימה מהיהדות ומהבית. גם אני, למרות שאני אדם מסורתי, נשאבתי לחוויה הקסומה והמרגשת של תפילה במקום שהכי רחוק רוחנית מכך".

ספורט
"אני משתדל לעשות הליכות, לשחות ולהתאמן בחדר כושר".

מוטו לחיים
"לא משנה מה יש לך, תמיד להיות אדם שמכבד כל אדם, לא להיות שחצן ורברבן, ולא להתנשא מעל שום ברייה כי היום אתה כאן ומחר אתה שם. אני אדם שמאמין במוסר עבודה ומוסר בעסקים, בשקיפות וכמובן בעבודה קשה. היו תקופות בהן הייתי יוצא לעבודה בתחילת השבוע ומגיע רק בסוף השבוע לבית. אני מתחיל את היום בשעות הבוקר המוקדמות ומסיים בשעות הלילה המאוחרות, אני אוהב לעבוד ומחזיק בדעה שעבודה היא המקור לבריאות". 

פק"ל אוטו
"מים, סוכריות מנטה, מסטיקים, תוכניות בניה, מוסיקה עברית מזרחית ואפילו קצת קלאסית. את מוסיקת הרוק אני משאיר לילדים".

בעוד עשר שנים
"להמשיך לעבוד בגינה ולתקן דברים בבית, לצבוע ולסדר. להמשיך לטייל בעולם והכי חשוב, להמשיך לעבוד כל עוד אני יכול לעמוד על הרגליים".
הוספת תגובה
שם  (לא חובה)
דואר אלקטרוני   (לא חובה)
   הצג את הדואר האלקטרוני בתגובה
נושא
תגובה   (לא חובה)
0 | 0   
1. בחרתם שמם , על תקטרו על שממת התשתיות !
מי שחפץ בשינוי חברתי פועל כמו הפנתרים , לא עושה "לייק" בקיטוריו ,על הבדלים בין מעוז והרכס "בזמן מבשרת".
  (24/06/2011 10:16:55)


בחירות מקומי |  חדשות |  חינוך |  פלילים וחוק |  תרבות ופנאי |  בעלי מקצוע |  פורום זמן מבשרת |  גולשים כותבים
צור קשר |  הפוך לדף הבית |  הוסף למועדפים |  תגובות למערכת : kobiv36@gmail.com‏
כתובת מערכת :רחוב היצירה 4, מבשרת ציון ת.ד 3132 מיקוד 90805 |  טלפונים : 02-5795852 , 02-5709813 , פקס. 02-5796422