האם לדעתכם חל שיפור בישוב מאז נבחר יורם שמעון לראשות המועצה המקומית?
  בטח. מן הקצה אל הקצה
  כן, אבל בקטנה
  אולי, לא ממש
  שינוי לרעה
  
הצג תוצאות
אם ברצונכם להישאר קרוב להורים, אך מחירי הדיור במבשרת גבוהים במיוחד, באיזה מקום באזור הייתם בוחרים לשכור/לרכוש דירה?
  יישובי מטה יהודה כגון מסילת ציון ואשתאול
  אבו גוש
  שכונת רמות בירושלים
  רמת רזיאל
  
הצג תוצאות
עשו לייק לעמוד של זמן מבשרת ותצטרפו למאות חברינו. מחכים לכם    *הצביעו לסקר של "זמן מבשרת" האם צריך להפוך את מבשרת ציון לעיר ואם בישראל    *אתר זמן מבשרת עדכונים שוטפים לאורך כל היום    *
אחד על אחד
עוד בערוץ אחד על אחד
אחד על אחד עם יניב רפאל
אחד על אחד עם ורדה  לוי
אחד על אחד עם רוני שיוביץ
אחד על אחד עם פרופ' דני אנגלהרד
נשוי פלוס 4, נולד בשכונת גאולה בירושלים למשפחה דתית לאומית וגר במבשרת ציון מאז 1980 • מנהל מחלקת ילדים בבי"ח הדסה עין כרם ואחראי במשרד הבריאות לנושא "שפעת החזירים" • שרת כרופא גדודי במלחמת יום הכיפורים וזכה לעיטור המופת • כל פעם שמתרחש אסון עולמי הוא בין הראשונים שמגיעים למקום יחד עם משלחת ישראלית • לא מאמין בג'ל לשטיפת ידיים • והכיף שלו זה לרקוד טנגו
14/11/2009 18:44:17


פרופ' דני אנגלהרד (איירה: מירב שלום)


מיכאל נחמן 

שכונת גאולה
"נולדתי בשכונת גאולה כשעוד גרו בה משפחות דתיות מזרם 'הפועל המזרחי'. גדלתי במשפחה דתית מסורתית מתונה, הייתי חניך בבני עקיבא ועד היום אני מגדיר את עצמי כאדם מסורתי".

מלחמת יום הכיפורים
"בשנת 1972, עם סיום לימודי הרפואה שלי, התחלתי  את הסטאז' ועם סיומו בשנת 1973 מוניתי לרופא גדודי בגדוד 53 בחטיבת השריון הסדירה חטיבה 188. הגדוד היה מוצב בגזרה הדרומית של רמת הגולן, ועם פרוץ המלחמה לחם בקרבות הבלימה העקובים מדם. לאחרונה יצא ספר נפלא, 'על בלימה' שמו, המתאר  את לחימת העוז, הגבורה וההקרבה של החטיבה, שפשוט עמדה בפרץ והקריבה קורבנות אדירים על מנת לעצור את התקדמות הטנקים הסורים השועטים, וזאת בתנאים מאוד נחותים מהבחינה המספרית. מה שמנע את הקריסה היתה אותה רוח של הקרבה ואמונה בלתי מתפשרת ביכולת שלנו לבצע את המשימה, ויהי מה. אין שום הכנה טובה למלחמה, זוהי שעת מבחן קשה מאוד בה אתה נדרש למיצוי כל היכולות הפיזיות והנפשיות בתנאי אש, כשמסביבך הרוגים ופצועים ואתה צריך לשמור על קור רוח. זה היה מאוד שונה ממה שהורגלנו אליו לפני כן, אך ניתן להגיד שצה"ל בכלל והחטיבה בפרט יצאו כשידם על העליונה, מדממים אך מנצחים. אחרי המלחמה הוענק לי עיטור המופת, וניתן לומר שמלחמה זו השפיעה עלי רבות ועיצבה את אישיותי. הרצון לתרום ולהשפיע לא מש ממני, ובמקביל לקריירה הרפואית האזרחית בהדסה המשכתי בשרותי הצבא עד 1990  ובמסגרתו הגעתי לדרגת אל"מ".

שפעת החזירים
"מגיפה שכבר הפילה אצלנו 40 חללים. כיום, כשאנחנו נמצאים בפתחו של החורף, ישנה עליה בשיעור התחלואה, כך שהשיא עדיין לפנינו עם התגברות הקור וההשפעות העונתיות. אנחנו מקווים לטוב אך נערכים לפחות טוב, כיוון שאין לנו אפשרות לחזות את שעורי התחלואה ותוצאותיה. הציבור חייב להעלות את המודעות לגבי הדברים החשובים באמת כמו לא להגיע למקום עבודה כשאתה חולה או להתעטש רק למרפק ולא ליד. אין שום סיבה לחטא חפצים ומשטחים, הנגיף אינו נמצא שם. כל מי שנמצא בקבוצות הסיכון של נשים בהריון, חולי לב וריאות, אנשים בעלי השמנת יתר קיצונית, סוכרתיים ועוד צריך לומר שהטיפול התרופתי במחלה עובד, אך למועד אבחון הנגיף והתחלת הטיפול עלולה להיות השפעה מכרעת על סיכויי ההצלחה. ככל שמקדימים לאבחן ולטפל, הסיכון בהסתבכות רפואית פוחת. כמו שכבר אמרתי, החיסון טוב ובטוח ותועלתו גדולה לאין ערוך מול הסיכונים האפשריים. ישנה סבירות מוכחת  ש-90 אחוז ממקבלי החיסון מפתחים נוגדנים לנגיף וזה הרבה. אנו בצ"טמ (צוות טיפול מגפות, מ"נ) נעשה כל שבאפשרותנו על מנת להבטיח את בריאותו ושלומו של הציבור למרות כל העלויות. רק כדי לסבר את האוזן, עלות החיסון לאדם היא 80 דולר. עלות סבירה, אבל כשאתה מכפיל זאת בשבעה מיליון זה נראה אחרת. למרות זאת לא הסתרתי את דעתי מכל הגורמים, כולל ראש הממשלה, שקיבל את דעתנו שהחיסון הוא כורח המציאות ולא בגדר מותרות".

תרופות וחיסונים
"בכל תרופה וחיסון יש סיכון, ולצערי לא אחת ליוויתי ילדים שהיו צריכים לעבור השתלת כבד עקב הרעלה מאקמול. שום תרופה אינה בטוחה לחלוטין, אבל צריך לבדוק מהם הסיכונים למול התועלת הצפויה, ולרוב היא רבה לאין ערוך למול כל תופעות הלוואי והסיכונים האפשריים. החיסון הוא אחד מההישגים הגדולים של הרפואה המודרנית, כשעוד לפני הטיפול בחולים אנחנו מנסים למנוע מהם לחלות, ולרוב בהצלחה רבה. הרבה יותר חשוב ויעיל למנוע ממישהו לחלות מאשר הטיפול במחלה. בני, שנסע למזרח הרחוק, שאל אותי האם כדאי לקחת תרופה מסויימת שבאופן ודאי אחת מתופעות הלוואי שלה היא הזיות, ואמרתי לו שייקח. אחרי שראיתי כל כך הרבה אנשים מתים כתוצאה ממלריה ושאר זיהומים, אין לנו את הלוקסוס לברור תרופות וחיסונים. גם את החיסון הנוכחי לשפעת החזירים שהוא טוב ובטוח קיבלתי למרות המסע המתנהל כנגדו".

איידס
"לשמחתנו מזה עשור מבוגרים וילדים כבר לא מתים מאיידס, וכל זאת בזכות הקוקטייל מציל החיים שהפך את המחלה ממחלה סופנית וחשוכת מרפא למעין מחלה כרונית שניתן לחיות עימה כדוגמת סוכרת נעורים. לנו בהדסה יש מרכז התנדבותי לטיפול בילדים חולי איידס, והבעיה עם אותם ילדים נפלאים שקיבלו את המחלה בירושה מאימם נעוצה בתדמית המפחידה והמאיימת של המחלה. הילדים צריכים לחיות ולתפקד מול דעות קדומות, נידוי וניכור חברתי שקשים יותר מכל מחלה, וזאת ללא שום סיבה נראית לעין. הסטיגמה לחלוטין אינה מוצדקת, אבל מצד שני ישנם  ילדים הנמצאים באופוריה שאינה במקומה. רבים חושבים שאם הם מרגישים טוב אז הם יכולים להפסיק או לדלל את לקיחת הקוקטייל, וזה בפירוש לא נכון. בעיה נוספת העומדת לפתחנו היא הקניית חינוך מיני מתאים לאותם ילדים וילדות הנמצאים בראשיתו או במהלכו של גיל ההתבגרות על כל ההשלכות הנלוות לכך".

ג'ל לניקוי ידיים
"היתרון היחיד של הג'ל לשטיפת ידיים על פני שטיפה במים וסבון הוא בכך שהג'ל מעשיר את החברות המייצרות והמשווקות אותו. מעבר לזה כלום".

ילדים
"רפואת ילדים זו ההתמחות שלי. לכל הילדים בעולם יש שפה אוניברסלית, ואני מצליח לתקשר איתם למרות הבדלי השפה. אני יכול לדבר בעברית ולשאול: 'איפה כואב לך?' והילד יבין. הרבה פעמים כשאני מטפל בילד אני מביט בו ואומר: 'אילו זה היה הבן שלי איזה טיפול הייתי מעניק לו?'. אני משתדל שלילדים המאושפזים תהיה אווירה חמה ותומכת עם מחשב בכל חדר ונגישות למידע".

אתיופיה
"כבר מספר שנים אני מלווה בהתנדבות מלאה פרויקט של בתי יתומים באתיופיה. אנחנו שולחים מתנדבים לאותם בתי יתומים שהגדול שבהם מונה 450 ילדים, והם מטפלים בהם, מאכילים אותם וסועדים אותם. האנשים הנוסעים על חשבונם לפעילות שטח חוזרים כל כך מאושרים ועם תחושה עילאית של נתינה שאין לה אח ורע. לאחרונה בחתונה של אחת המתנדבות אמרה לי האימא של הכלה כמה מאושרת חזרה ביתה מאותו מסע שבפירוש לא היה מסע תענוגות. המתנדבים חוזרים עם פרופורציה שונה לחלוטין על החיים ולומדים להעריך את הבית כשהמושגים שלהם לגבי ערכים כמו כסף ואושר משתנים ללא הכר".

קמבודיה
"ממשלת ישראל בהנהגתו של מנחם בגין קיבלה החלטה מאוד חשובה והומנית לשלוח משלחת סיוע  לפליטי קמבודיה. ההחלטה היתה אבן הפינה להחלטות נוספות שהתקבלו ואומרת שאנו כמדינה שאותה הקים עם למוד כל כך הרבה סבל לא נוכל להיות אדישים ולעמוד מהצד מבלי להושיט סיוע כשקורים אסונות כאלה בעולם. כשם שהמלחמה היא מעין פיגוע המוני, מה שהתרחש בקמבודיה היה גרוע לא פחות. הקמנו מחנה אליו הגיעו כמות עצומה של חולים, אלפי ילדים ומבוגרים, שלפני הגיעם מתו בהמוניהם. הדבר האירוני היה שבאמצעות רפואה כל כך פשוטה ניתן להציל כל כך הרבה אנשים. זהו סיפוק עצום שאין כמוהו. הייתה שם התפרצות חסרת תקדים של מחלות זיהומיות כגון כולירע, מלריה ועוד מחלות מדבקות. העיקרון הבסיסי היה קודם כל טיהור מקורות השתיה והפחתת מקורות הזיהום שבעטיים נדבקו כה רבים. לא הייתה לנו הרגשה של מעין אלוקים בכך שיכולנו להציל כה רבים, כי אחרי הכל זוהי מהותה של הרפואה בכלל".

אינטרנט
"בתקופתנו, כשהרבה מידע רפואי נמצא ברשת, מצד אחד חשוב מאוד לקבל בהבנה את העובדה שרבים מהחולים ובני משפחותיהם שולטים במידע רפואי, שבעבר היה נחלתם של גורמי מקצוע בלבד. מצד שני חשוב לדעת ולהבהיר שלא כל תרופה שהם שומעים עליה טובה, וכמובן יש גם המון מידע שגוי וסלקטיבי שעלול לבלבל את החולים ובני משפחותיהם".

מבשרת ציון
"הגעתי ליישוב בשנת 1980, לרחוב הצבר בשכונה ג'. באותם ימים כמעט ולא היה באזור דבר, אך היה זה אופיו הכפרי של המקום שדיבר אלי. למרות שאת מרבית שעות היום איני מעביר ביישוב, אני חושב שזהו יישוב טוב ומתפתח שעשה כברת דרך רבה בשנים האחרונות. אני מאוד מרוצה מהקרבה של מבשרת להדסה, בשבילי זהו הדבר החשוב ביותר".

טנגו
"אני רוקד טנגו ארגנטינאי כבר מספר שנים. אני מאוד מחובר לנושא ומשתדל שלא להחמיץ אף פגישה בחוג המתקיים, כמה שזה יישמע אירוני, במועדון לחרשים במרכז העיר".

פק"ל אוטו
"בשבילי הרכב זה בסך הכל כלי תעבורה ממקום למקום, כך שאיני מחזיק שם דברים יוצאי דופן. הכי חשוב שיהיה לי ברכב טלפון נייד ומוזיקת טנגו ארגנטינאית".

בעוד עשר שנים
"להמשיך לרפא חולים ולהמשיך את החיים כמו שהם עם כל העשייה בה אני נוטל חלק נשמע לי פנטסטי".

 
הוספת תגובה
שם  (לא חובה)
דואר אלקטרוני   (לא חובה)
   הצג את הדואר האלקטרוני בתגובה
נושא
תגובה   (לא חובה)
0 | 0   
5. גדול מהחיים
דני גדול מהחיים, תותח על
אבי,ג   (19/11/2009 12:04:13)

0 | 0   
4. ענק
יש גם חרשים שרוקדים טנגו?

יישר כח
רהזי   (22/11/2009 08:39:37)

0 | 0   
3. שקרן ורמאי - מעודד חיסונים שהוא יודע שהם מסוכנים
צבוע ומתחסד. יודע טוב מאוד שהחיסונים גורמים לאוטיזן\ם ועוד שלל תופעות קשות ומסתיר זאת מהציבור.

האדם הראשון שועדת חקירה בנושא תאשים - זה הפרופסור היקר דן אנגלהרט.
איזה בושב   (22/12/2009 23:47:23)

0 | 0   
2. במכתב התשובה לדייזי שטרן שכתב פרופ' אנגלהרט היו כ"כ הרבה שקרים
שמוזר שלא נפל לו האף...

דן אנגלהרט המתחסד "לא שמע" על כך שהחיסונים שהובאו לארץ לשפעת החזירים לא אושרו בארה"ב, כיון שהם כוללים חומרים רעילים שאסורים שם.

פרופ' אנגלהרט הלא-יקר - אתה צודק. בעידן האינטרנט השקרים שלך כבר לא מחזיקים מים. הציבור כבר לא אומר אמן אחר כל מילה שלך..
דייזי שטרן צודקת   (22/12/2009 23:52:55)

0 | 0   
1. משפחות עם ילדים אוטיסטים במבשרת, דעו:
דן אנגלהרט הוא במשך שנים מקובעי המדיניות המרכזים בנוגע לחיסונים.
כיון שכך, הוא אחראי לעליה אדירה בשיעור האוטיזם שנגרמה על ידי החיסונים:

בשנות ה-70: פחות מ-10 מנות חיסון קיבל כל ילד עד הגיעו לגיל 6. אוטיזם היה 1 ל-10,000.

בשנות ה-2000: כ-50 מנות חיסון לכל ילד עד הגיעו לגיל 6. אוטיזם - 1 ל-150.

דן אנגלהרט אחראי ראשי לטיוח הענין. הוא מטאטא ומסלף את העובדות ע"מ למנוע מחקרים שיב..
المزيد
החיסונים מסוכנים   (22/12/2009 23:57:56)


בחירות מקומי |  חדשות |  חינוך |  פלילים וחוק |  תרבות ופנאי |  בעלי מקצוע |  פורום זמן מבשרת |  גולשים כותבים
צור קשר |  הפוך לדף הבית |  הוסף למועדפים |  תגובות למערכת : kobiv36@gmail.com‏
כתובת מערכת :רחוב היצירה 4, מבשרת ציון ת.ד 3132 מיקוד 90805 |  טלפונים : 02-5795852 , 02-5709813 , פקס. 02-5796422